„Eternit Baltic“ banguoti lakštai skirti stogų ir fasadų dengimui. Pluoštinis cementas yra nedegus ir atlaiko itin aukštas temperatūras. Jis nepraleidžia vandens ir nebijo jo poveikio. Ši medžiaga „kvėpuoja“ ir padeda stogui ventiliuotis. Pluoštinis cementas yra giriamas dėl cheminio neutralumo – į aplinką neišskiria jokių cheminių medžiagų ir nereguoja į daugelį kenksmingų medžiagų, todėl nerūdija. Jis atsparus kenkėjams ir mikroorganizmams – nepelyja ir nepūva. Be to, pats gamybos procesas yra ekologiškas – gaminant pluoštinį cementą nelieka jokių antrinių žaliavų. Dėl visų turimų savybių pluoštinio cemento lakštai tarnauja 50 metų ir daugiau.

Pagrindiniai banguotų lakštų privalumai yra nedegumas, atsparumas cheminiam poveikiui, atsparumas garsui, nesudėtingas montavimas, ilgaamžiškumas bei ekologiškumas.
„Eternic Baltic“ stogo danga yra gaminama vienintelėje tokios stogo dangos gamykloje Baltijos šalyse Naujojoje Akmenėje.

Spalvų gama

Priklausomai nuo lakšto matmenų, banguoti lakštai vadinami:

  • „Gotika“ (585×920);
  • „Baltijos banga“ (875×920);
  • „Klasika M“ (1250×1130);
  • „Klasika L“ (1750×1130);
  • „Klasika XL“ (2500×1130).

Tecniniai duomenys

EternitBaltic

„GOTIKA“

Banguoti lakštai „Gotika“ – tai mažiausio ilgio banguoti lakštai. Dėl savo nedidelių matmenų ir aukštų bangų ant stogo jie sukuria gražų reljefą.

Šie lakštai yra 5 bangų profilio, turi gamykloje nukirstus kampus ir išgręžtas skyles. Tai pagreitina stogo dengimą ir užtikrina, kad nebus padaryta montavimo klaidų.

Šie lakštai yra komplektuojami su firminėmis stogo detalėmis, kurios sukuria pilnai išbaigto stogo vaizdą.

 

„BALTIJOS BANGA“

„Baltijos banga“ tai modernaus 5 bangų profilio lakštai. Jie turi jau gamykloje nukirstus kampus ir išgręžtas skyles. Dėl to dengimas šiais lakštais bus greitesnis, o klaidų padarymo tikimybė mažesnė.

„Baltijos bangos“ lakštai yra gaminami pagal Vakarų Europos standartus. Aukštesnės ir platesnės bangos sukuria solidesnę stogo struktūrą nei sovietmečiu naudoti šiferio lakštai.

Dėl greito ir lengvo montavimo šie lakštai yra itin populiarūs privačių namų renovacijai ir naujai statybai.

 

„KLASIKA M“

Banguoti lakštai „Klasika M“ yra ekonomiški ir estetiški. Ši stogo danga sukurta pagal banguotus „Klasikos“ lakštus. Šios serijos lakštai puikiai dera ant vidutinio ploto stogų. „Klasika M“ yra idealus sprendimas tiems, kurie nori renovuoti sodybos stogą su šiuolaikine danga, išlaikant autentiškumą, be to nereikia keisti stogo konstrukcijos. Trumpesni „Klasika M“ banguoti lakštai sukuria dailesnį stogo vaizdą.

 

„KLASIKA L“

„Klasika L“ lakštai turi tokį pat ilgį ir plotį kaip ir senieji asbestiniai lakštai. Šie lakštai yra pakankamai dideli, kad jais būtų galima dengti didelio ploto stogus, tačiau pakankamai patogūs, kad jų dengimui nereikėtų didelių investicijų į įrangą. Lakštas sveria apie 25 kilogramus, todėl jį pakelia ir vienas žmogus.

Su senuoju asbestiniu lakštu sutampantys matmenys ir profilis reiškia, kad medinė stogo konstrukcija naujam lakštui yra tokia pati kaip ir senajam lakštui naudota konstrukcija.

 

„KLASIKA XL“

„Klasika XL“ tai pinigus ir laiką taupantis pasirinkimas. Vienu lakštu uždengiamas net pustrečio kvadratinio metro plotas. Tai leidžia greitai uždengti didelio ploto stogus.

Šiais lakštais galima dengti ir sienas.

Lakštų montavimas

„Klasika M“, „Klasika L“ ir „Klasika XL“ lakštų montavimas gana paprastas: laikantis montavimo instrukcijoje pateiktų rekomendacijų, atitankami lakštų kampai nupjaunami ir išgręžiamos montavimo skylės. Lakštų „Gotika“ ir „Baltijos banga“ prieš montavimą papildomai paruošti nereikia. Lakštai tvirtinami bangos viršutinėse dalyse (pagal montavimo kryptį). Atstumai tarp grebėstų, naudojamų montuoti skirtingų ilgių lakštus:

585 mm ilgio = 460 mm (tvirtinama prie dviejų grebėstų);

875 mm ilgio = 750 mm (tvirtinama prie dviejų grebėstų);

1250 mm ilgio = 1100 mm (tvirtinama prie dviejų grebėstų);

1750 mm ilgio = 800 mm (tvirtinama prie trijų grebėstų);

2500 mm ilgio = 1175 mm (tvirtinama prie trijų grebėstų).

Beasbestinis šiferis „Cembrit“

 

Grįžti į pagrindinį meniu